GRUNT OHLÁŠKY ROLNÍCI PLODINY ORBA! ZÁHUMIENKY KRČMA

°JETHRO TULL
a Bratranci Veverkové°


 
Jethro Tull (*1674, †1741)
Anglický roľnícky reformátor, vynálezca a hudobník.
Detailné skúmanie mechaniky varhan ho inšpirovalo k zostrojeniu stroja na siatie, práve z varhanieho pedálu.
 
Jethro Tull (*1967)
Anglická folkrocková a progresívna legenda.
Lídr skupiny Ian Anderson čerpal hudobné nápady zo života a doby sira Tulla. Málo sa vie, že keď mal 16 rokov v roku 1963 s rodičmi navštívil Pardubicko. Jeho otec James Anderson ako zástupca firmy RSA Boiler Fluid Company prišiel na obchodné jednanie do vtedajšieho VCHZ Synthesia a rodinu vzal zo sebou. Ian tu nečakane objavil paralelu medzi Tullem a Veverkovými a to nielen remeselnou, ale i hudobnou. To ovplyvnilo jeho ďalší hudobný vývoj.


 © 2004-2024 Bratranci Veverkové
          

Bratranci Veverkové
František (*1796, †1849) a Václav (*1799, †1849)
 
Českí rolníci, remeselníci, vynálezcovia a hudobníci.
Zostrojili ruchadlo, predchodcu moderného pluhu.
Veľa informacií získal vzdelanejší František dopisováním si s vnukom pána Tulla (dopisy si nechal prekladať od vlastencov), od kterého obdržal i útržky Tullových vlastných hudobných nápadov a tiež jeho prevratnú knihu Horse-hoeing Husbandry.

  bratranci Veverkové [cz] = bratranci Veverkoví [sk]

   
Bratranci Veverkové (*2004)  
Českí bratranci hrajúci piesne pána Jethro Tull, tak ako ich upravili ich prastrýkovia.
BRATRANCI VEVERKOVÍ hrajú piesně, ktoré napísal sir JETHRO TULL
BRATRANCI VEVERKOVE (Veverka Cousins) play songs written by Sir JETHRO TULL
jethro tull, jethro tull revival, jethro tull tribute band, jethro tull tribute, jethro tull cover, veverky, veverky WEB, bratranci veverkove, bratranci veverkové, Bratranci Veverkové kapela, bratranci veverkove kapela, kapela, skupina, hudební skupina, muzika, muzika Jethro Tull, jaromír nykl, david pytlík, michal johanis, jaroslav šimek, matěj kubíček, dominik plíšek, martin gregor, ian anderson, martin barre, glenn cornick, jeffrey hammond hammond, john glascock, john evan, david palmer, clive bunker, barriemore barlow, this was, stand up, benefit, aqualung, living in the past, thick as a brick, a passion play, war child, minstrel in the gallery, too old to rock'n'roll: too young to die, songs from the wood, heavy horses, stormwatch